FAQ - Często zadawane pytania.

1. Czy mogę samodzielnie obliczyć obciążalność poszczególnych elementów trawersu?

Obliczenia obciążalności kratownic jest bardziej złożone jeśli podwieszenie ma miejsce w więcej niż 2 punktach. ALSPAW pomoże Ci obliczyć obciążalność. Skontaktuj się z inżynierem ALSPAW, a na pewno otrzymasz profesjonalną pomoc.

2. Czy mogę się wspinać po trawersie?

Jeśli zawsze używasz liny z odpowiednią amortyzacją, możesz wspinać się po trawersie. Podczas wchodzenia po kratownicy upewnij się,że kratownica jest nadal w stanie wytrzymać obciążenie 6 kN w każdym punkcie.

3. Czy znak CE ma zastosowanie w przypadku kratownic?

W taki sposób producenci chcą pokazać swoje zaangażowanie w wytwarzanie artykułów, w tak bezpieczny sposób jak to tylko możliwe zgodnie ze znanymi im zasadami. W ten sposób możesz się upewnić, że producent zrobił wszystko co w jego mocy aby jego produkt był tak bezpieczny jak to tylko możliwe.

Producent ma prawo stosować znak CE do wielu swoich wyrobów. ALSPAW może stosować znak CE w odniesieniu do kratownic. Aby moć to robić ALSPAW przeszedł kontrolowaną procedurę pod nadzorem odpowiedniego instututu.

4. Kupić scenę mobilną czy standardowe zadaszenie?

Scena mobilna zwana również przyczepą jest nie tylko szybka i prosta w montażu, ale równiez wszystkie elementy potrzebne do rozłożenia sceny znajdują się w jej wnętrzu.

Jest łatwa w przechowywaniu i transporcie. Może być przechowywana w róznych warunkach atmosferycznych. Potrzebujesz tylko 1-2 osób do montażu sceny mobilnej w zaledwie 30 minut. Jest idealnym rozwiązaniem na nieduże imprezy. Maksymalny wymiar sceny to 10x8x7 m.

Do przewożenia standardowego zadaszenia potrzebujesz oddzielnej cięzarowki aby załadować trawersy oraz podesty sceniczne. Zakup ciężarówki albo przyczepy i magazynowanie związane jest z dodatkowymi kosztami. Jednakże w przypadku większych koncertów i festiwali niezbędne jest posiadanie sceny z zadaszeniem, ze względu na wiekszą obciążalność kratownic oraz większego rozmiaru zadaszenia.

Możesz używac trawersów z zadaszenia do budowy innych konstrukcji. Montaż sceny z zadaszeniem trwa zazwyczaj dłużej i potrzebna jest większa ilość osób do tego, jednak można użyć sprzętu, który usprawni montaż zadaszenia takiego jak dźwig do podnoszenia słupów lub elektrycznych wciągarek łańcuchowych.

5. Jakie prawo jazdy jest potrzebne do przewożenia scen mobilnych?

  Mała scena mobilna Średnia scena mobilna Duża scena mobilna
DMC Przyczepy 2500 kg 2500 kg 3500 kg

 

6. Czy kupię trawersy razem ze złączkami?

Do każdego trawersu dołączamy komplet trzpieni, bolców i zawleczek.

7. Czy mogę wypożyczyć zadaszenie, scenę mobilną lub inną konstrukcję od firmy ALSPAW?

Nie wypożyczamy konstrukcji, ponieważ nie chcemy być  konkurencją dla naszych Klientów,. Możemy jednak polecić odpowiednie firmy, które wypożyczają konstrukcje.

8. Czy macie w swojej ofercie malowane proszkowo lub anodowane trawersy?

Tak, posiadamy w naszej ofercie matowe, polerowane, malowane proszkowo oraz anodowane trawersy.

9. Jeśli zamówię konstrukcję, to jakie będą warunki dostawy?

Możesz odebrać sam konstrukcję, mozemy dostarczyc konstrukcję naszymi środkami transportu, kurierem lub spedycją. Według życzenia klienta.

10. Jaki jest kąt barierki AL-B9?

Ten model barierki kątowej jest najbardziej popularny, ze względu na swoją uniwersalność. Zewnętrzny kąt wynosi 90 stopni, a wewnętrzny kąt to 110 stopni.

Nasza strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności